Lütfü Kaplanoğlu – Arf

Lütfü Kaplanoğlu – Arf Sergisi

Lütfü Kaplanoğlu’nun 14. Kişisel sergisi olan “Arf” 25 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında Mod-Ada Atölye Galeri’de…

Mod-Ada Atölye Galeri’nin ev sahipliğini yaptığı Lütfü Kaplanoğlu’nun “Arf” adlı sergisi, 25 Mayıs – 16 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Gravürle ilgili sanat etkinlikleri düzenleyen Engravist’in yaratıcısı Lütfü Kaplanoğlu, 14. kişisel ve 2. gravür sergisi ile sanatseverlerle buluşacak. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi olan Kaplanoğlu, Toronto’da açtığı ilk gravür sergisinin ardından İstanbul’da da gravürlerini görücüye çıkaracak.

Sanatçı, sergiye adını veren “Arf” sözcüğünün kelime anlamından hareketle Anadolu’nun “güzel kokusu”nu eserlerine yansıtma amacı güdüyor. Kültürlerin doğup, gelişip, yayıldığı yer olan Anadolu, sanatçının yapıtlarında farklı öğelerle yoğrularak hayat buluyor.
Kaplanoğlu, zengin bir kültürel mirasa sahip olan Anadolu coğrafyasını, gravür sanatının çağdaş yorumlamalarıyla buluşturarak özgün bir bakış ortaya koyuyor.

Sanatçının düş dünyasının süzgecinden geçerek ortaya koyulan ve Anadolu’nun çok sesliliğine eşlik eden “gravür” dokunuşu, kapılarını tüm sanatseverlere açıyor.

Mod-Ada Atölye Galeri’de 25 Mayıs-16 Haziran 2017 tarihleri arasında görülebilecek serginin açılış kokteyli 25 Mayıs günü saat 17.30’da olacak.