Engravist ‘Anadolu’ Seçkisi La Salona İspanya’da

ANATOLİA PRINTMAKING EXHIBITION AT LA SALONA SPAIN

The Engravist Printmaking Exhibition with the Anthology of Anatolia is in La Salona, Spain.
The Engravist that is the most comprehensive international printmaking activity in Turkey has a theme of Anatolia. The Engravist exhibition consists of 30 artworks of 25 artists from Turkey, Bulgaria, Macedonia and Kosovo. The exhibition will be opened between 18-21 June 2019 in La Salona, Spain.

The Engravist which organised 11 workshop and 8 exhibitions will increase the value of printmaking area. To increase the recognition internationally and to have a continuity in the area, the Engravist makes meet a lot of international students, academicians and artists. Concrete and un-concrete historical heritage comes to life in the creative interpretaions of the printmaking.

Sergiye Musa KÖKSAL,
Emel ÖZCAN ÇETİNER,
Sebile GÜNGÖR,
Lütfü KAPLANOĞLU,
İnan DOĞAN,
Serpil AKDAĞLI,
Tezcan BAHAR,
Ahmet Şinasi İŞLER,
Melihat TÜZÜN,
Emanuela KOVACH
Semiha BİNZET,
BBardhyl BEYTULLAHU,
Erhun ŞENGÜL,
Nehat BEGİRİ,
Safet SPAHİU,
Serdar DARTAR,
Çağatay BİLSEL,
Ayşe GÜNGÖR,
Ömer ZAİMOĞLU,
Lina Elif ÖZTÜRK,
Kader SÜRMELİ,
Yasin YILMAZ,
Melis SUCUOĞLU DOĞAN
Lütfiye AYDOĞDU BAHAR,
Ahmet Ziya SANDIKÇIOĞLU.

Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası baskıresim etkinliği olan Engravist, kültürel miras temalı ‘Anadolu’ sergisi Türkiye, Bulgaristan, Makedonya ve Kosova’dan toplam 25 sanatçının toplam 30 eseri ile açılacak. 18-21 Aralık 2019 tarihleri arasında açılacak sergi La Salona’ iSPANYA’da olacak.

Daha önce uluslararası 11 workshop ve 8 sergi düzenlemiş olan Engravist; La Salonada açacağı 8. sergisi ile baskıresim alanına değer katacak. Uluslararası bilinirliği artırmak, alanda devamlılık esasına dayalı proje ve etkinliklerle adından söz ettiren Engravist, uluslararası çok sayıda öğrenci, akademisyen ve sanatçıyı bir kez daha aynı çatı altında buluşturdu. Somut ve somut olmayan kültürel miras, dünya çapında sanatçıların yaratıcı yorumlamaları ile baskıresim dilinde hayat buluyor.

Sergiye Musa KÖKSAL, Emel ÖZCAN ÇETİNER, Sebile GÜNGÖR, Lütfü KAPLANOĞLU, İnan DOĞAN, Serpil AKDAĞLI, Tezcan BAHAR, Ahmet Şinasi İŞLER, Melihat TÜZÜN, Emanuela KOVACH , Semiha BİNZET, BBardhyl BEYTULLAHU, Erhun ŞENGÜL, Nehat BEGİRİ, Safet SPAHİU, Serdar DARTAR, Çağatay BİLSEL, Ayşe GÜNGÖR, Ömer ZAİMOĞLU, Lina Elif ÖZTÜRK, Kader SÜRMELİ, Yasin YILMAZ, Melis SUCUOĞLU DOĞAN , Lütfiye AYDOĞDU BAHAR, Ahmet Ziya SANDIKÇIOĞLU eserleriyle katılıyor.