Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi Muhteşem bir Orgazizasyonla Açılıyor

Çalistay baskanligini Doc.Dr. Lutfu Kaplanoglu’nun yaptigi Bakirkoy Guzel Sanatlar Sanat Çaliştayi’nin muracaatlari basladi. Butun gorsel sanatlar ögretmenlerine ve resim bolumu mezunlarina acik olan sanat calistayinin basvurulari 1 Eylul 2019 sat 15:00 te sona eriyor. Sanat calistayi 2-6 Eylul arasinda Bakirkoy Guzel Sanatlar Lisesi’nde yapilacak. Basvuru formlari http://bakirkoygsl.meb.k12.tr sitesinden indirilebiliR. Basvuru icin @aysegungor_art la irtibata gecilebilir.

Bu etkinlik Bakırköy’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki Görsel sanatlar öğretmenlerini aynı alandan mezun sanatçı öğretmenlerle bir araya getirerek bilgi paylaşımında bulunmak ve yeni olanakları bireysel tecrübeleri üzerinden ortaya çıkarmak için düzenlenen bu etkinlik hakkında konuşan yetkililer; Görsel Sanatlar öğretmenleri mezuniyetlerinden sonra kendilerini geliştirebilecekleri kendilerini ifade edebilecekleri atölye ortamından uzak kalmaktadırlar. Bakırköy’de pilot uygulama olarak bu imkânı sağlayacak olanakları ortaya koymak, öğretmenlerin yılda bir defada olsa Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile bir araya gelerek sanatsal faaliyette bulunmasına imkân sağlanmış olacağına inanıyorlar

bu etkinlikle öğretmenlerin mesleki olarak verimliliklerine destek olarak okullar arası iletişim kurmalarını, ulusal ve uluslararası organizasyonlar için işbirliği yapabilecek düzeye gelmeleri sağlanacağı bekleniyor. Bu sebeple Bakırköy Görsel Sanatlar Öğretmenleri eliyle sanat merkezi haline gelmesi planlanıyor.

Proje fikri Doç.Dr. Lütfü kaplanoğlu’nu na ait olan bu projenin, Milli Eğitim bakanlığı’nın yıllık olarak uyguladığı öğretmenlik mesleki seminer sistemine örnek teşkil edebileceği ve öğretmenlerin mesleki çalıştaylarla kendilerini bir nebze de olsa yenilileyecekleri düşünülüyor.