11 TÜRK SANATÇI 4. BATUM BASKI FESTİVALİNDE

“Yaşam Biçimi” teması altında 23 Ağustos – 7 Eylül 2019 tarihleri arasında Contemporary Art Space, Botanico, Wonderland Park gerçekleşecek olan festivalde Türkiye’yi Denizhan Özer küratörlüğünde 11 sanatçımız temsil ediyor.

Proje direktörlüğü Nana Kirmelashvili’ye ait olan 4. Batum Baskı Festivali’nde bu yıl Avusturya, Ermenistan, Estonya, Gürcistan,

Hong Kong, Yunanistan ve Türkiye’den sanatçılar farklı tekniklerle gerçekleştirdikleri özgün baskı resimlerini Batum’lu sanat severlerin beğenisine sunacaklar.

“Yaşam Biçimi” teması altında gerçekleşecek olan festivalde Türkiye’den Deniz Çobankent, Devabil Kara, Gonca Erim, Hakan Esmer, Ilgın Erdem, Kader Öztürkmen, Lütfü Kaplanoğlu, Oben Yılmaz, Özgür Eryılmaz, Serap Özergin, Sümeyra İlhan yaşadığımız hayata ve insanların yaşam biçimlerine ait izlerin takipçisi oluyorlar. Kendi bakış açıları ve içinde bulundukları zaman diliminde yaşamla olan ilişkimizi insanı merkeze alarak irdeleyen sanatçılar, bir yandanda hayatın değişkenliği ve devingenliğini bize gösterme çabası içine girmektedirler.

Art Caucasus Association tarafından organize edilen ve Dünya baskı sanatının önemli eserlerinin yer alacağı festival Batum’dan sonra Ekim 2019 de Tiflis’te sanat severlerle buluşacak. Sergi, atölye çalışmaları, söyleşiler ve özel gezilerle özgün baskı resmine odaklanmayı amaçlayan proje Gürcistan Eğitim Kültür Spor Bakanlığı ve çeşitli özel kuruluşlar tarafından da desteklenmektedir.